- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Beran 21.3. – 20.4.

Charakter Berana
Symbolem Berana je hlava a těžko zničitelné rohy, které vyjadřují útočnou sílu. Navíc Beran, ač je dnes zvířetem domácím, pochází z divokého zvířete, které bylo schopno přežít kruté přírodní podmínky a zdolávat nejvyšší vrcholky hor. I vy jste odvážní, podnikaví, ctižádostiví, sebevědomí, odhodlaní drát se dopředu, nechybí vám ani důvtip a velkorysost, jednáte zpříma a veškeré úsilí směřujete k prosazení sebe sama. Životní krédo všech typických beranů - Chci a chci bojovat! Jste vznětliví, unáhlení a měli byste se naučit počítat do deseti, něž se pro něco rozhodnete. Často se dostáváte do situací, ze kterých vás dostane jen vaše příslovečná nezdolnost.

Nutně potřebujete mít pocit, že jste důležití, proto vás lidé považují za bezohledné. Umíte se rychle a lehce nadchnout, ale jste netprpěliví a velmi neradi plánujete. Diplomacie, taktika a objektivnost nejsou vaší silnou stránkou. Spíše si rozbijete hlavu o kamennou zeď, než byste hledali únikovou cestu. Pokud je něco odmítnuto nebo zakázáno, ihned máte chuť rozmetat tuto překážku.

Jako správní bojovníci se nikdy nevzdáváte, vždy se opět zvednete a za svými vysněnými cíli jdete ještě odvážněji. Žádný neúspěch nebo porážka vás nesrazí na kolena, ale spíše vede k silnější motivaci a síle opět vyhrávat a vítězit. Téměř nikdy nejste schopni vyslovit - Vzdávám se! Někdy ale zbytečně plýtváte svými možnostmi, schopnostmi a energií. Ve vašem konání vám chybí disciplína a sebeovládání. Umíte se těšit ze života, máte rádi krásu, harmonii a pořádek. Jste upřímní,budete se vždy zpříma dívat do očí a budete říkat to, co si opravdu myslíte.

K vašim negativním vlastnostem patří netrpělivost, hádavost, panovačnost, svéhlavost. Neradi ustupujete a těžko se cítíte jako podřízení. Nejspokojenější jste tehdy, pokud se cítíte být vlastními pány a děláte si, co uznáte za vhodné. Máte předpoklady stát se vůdci a průkopníky. Hrozí vám nebezpečí, že pokud budete přesvědčeni o své neomylnosti, můžou se z vás stát fanatičtí despotové. Vaše přehnaná nezávislost vám někdy způsobuje to, že zůstáváte sami a žijete osamoceně.

Známí Berani
Jan Amos Komenský, Bohumil Hrabal, Zdeněk Svěrák, Jiří Bartoška, Lucie Bílá, Václav Klaus, Lukáš Pollert, Roman Vojtek, Dagmar Pecková, Radim Uzel.

Otto von Bismarck, Giacomo Casanova, Vincent van Gogh, Herbert von Karajan, Claudia Cardinale, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Elton John, Charlie Chaplin, Adolf Hitler, Victoria Beckham, Alec Baldwin, Mariah Carey, Gerhard Schröder, Leonardo da Vinci, Helmut Kohl, Thomas Jefferson.

Barva: červená, oranžová

Květiny: karafiát, mák, tulipán

Příznivý den: úterý

Kov: železo

Vůně: santalové dřevo, levandule

Znamení pro Berana: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby

Kameny: diamnat, ametyst, rubín, franát

(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)