- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

BLÍŽENCI 21.5. – 21.6.

Charakter Blížence
Blíženci jsou znázorňováni mystickými dvojčaty - gemini, která znázorňují dva protipóly a rozpolcenost člověka narozeného v tomto znamení. Nejzákladnější charakteristikou tohoto znamení je totiž nestálost a různorodost. Plní aktivity a vitality se ve chvíli změníte v pesimistickou bytost a stejně rychle se zase proměníte v bezstarostného člověka. Často měníte svoje nálady a postoje.

Dokážete rychle myslet, snadno a lehce se vyjadřujete a rychle se rozhodujete. Jste šťastni všude tam, kde vám život přináší neustálou změnu. Jste velmi milí, okouzlující a výřeční lidé. Nejste vybaveni přílišnou sebedůvěrou a všude kolem sebe hledáte potvrzení vlastních názorů. Dost často se mlže stát, že děláte chyby, protože se více spoléháte na okolní svět než na vlastní vnitřní poznání.

Jste označováni jako znamení ctižádosti a aktivity. Proto se cítíte dobře a spokojeně jen v činnosti a ve vzruchu, nesnášíte každodenní ritunu a stereotyp. Je velmi těžké vás připoutat k jednomu místu a jedné myšlence. Můžete dělat dvě věci najednou, ale málokdy dotáhne záležitosti do konce dříve, než se pustíte do něčeho nového.

Díky své neúnané energii jste nesoustředění, chybí vám koncentrace. Vaše vitalita může někdy budit dojem, že jste nedisciplinovaní a povrchní. Spolehlivost také není vaší silnou stránkou, zato jste svéhlaví a často zaujatí. Disciplinovaní jste tehdy, pokud jde o vaše vlastní zájmy. Vaše slova se mnohdy rozcházejí se skutky. Jste neposední a máte opravdu velký talent měnit základní pravidla a cíle.

Známí Blíženci:
Jiří Wolker, Vítězslav Nezval, Edvard Beneš, Jiří Voskovec, Josef Kemr, Petr Kostka, Libuše Šafránková, Magdalena Kožená, Jan Železný.

Richard Wagner, Richard Strauss, Robert Schumann, Marilyn Monroe, Thomas Mann, Dante Alighieri, Isabella Rossellini, Alberto Sordi, Veronica Ferres, Naomi Campbell, Jonny Depp, Nicole Kidman, Clint Eastwood, Brooke Shields, Paul McCartney, Jean Paul Belmondo, J.F. Kenedy, Steffi Graf.


Barva: žlutá, zelená, stříbrná, modrá

Květiny: karafiát, kopretina

Příznivý den: čtvrtek

Kov: rtuť

Vůně: jalovec, mandarinka

Znamení pro Blížence: Lev, Váhy, Beran, Vodnář

Kameny: akvamarín, achát, opál
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)