- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Býk: 21.4. -20.5.

Charakter Býka
Vaším symbolem je Býk - silný, mohutný a klidný přežvýkavec, který se jeví jako mírumilovné zvíře, ale jen do té doby, než jej někdo rozzuří. Také vy, přesto že se jevíte jako klidní a vyrovnaní jedinci, jste-li vyprovokováni, dokážete ostatní překvapit záchvatem velikého vzteku. Nechybí vám vytrvalost, sebevědomí, houževnatost, praktičnost, pevná vůle a trpělivost. Vaší největší negativní vloastností je tvrdohlavost a paličatost.

Máte pověst konzervativce a nemilujete změny a chaos. Nestřídáte lehce zaměstnání ani partnery, dokážete se však vypořádat s nečekanými událostmi a překvapivými novinkamim lépe než většina jiných lidí.

Milujete klid, všechno máte rádi jednoduché a nekomplikované. Sami ovšem jednoduší nejste. V životě se chováte velmi prakticky a s rozvahou. Stojíte oběma nohama pevně na zemi, jste realisté a nemáte sklony k idealismu. Na všechno se dokážete dívat z praktické stránky, jste podnikaví, býváte úspěšní. Často projevujete uspokojení nad svými možnostmi mnohem více než nad realizací vašich plánů. Jakmile však začnete pracovat, nic vás nezastaví, vaše síla a pracovitost jsou nezastavitelné.

Hodně se ztotožňujete se svým majetkem a dokážete si vážit základních potřeb - jídla, pití a lásky. Je vaší přirozeností, že musíte vlastnit, abyste mohli opravdu vyváženě a spokojeně žít. Majetek je pro vás často měřítkem životních hodnot. Zpravidla čím více ho máte, tím více se cítíte bezpeční. Majetku i peněz si vážíte stejně jako své rodiny. Jste sice zapřísáhlí nepřátelé zbytečného mrhání, ale určitě nejste lakomí. Vaše štědré srdce a kapsy pomohou opravdovým přátelům, kteří se nějak ocitli v nouzi.

Známí Býci:
Jiří z Poděbrad, Karel IV., Jiřina Bohdalová, Karel Kachyňa, Jiří Korn, Zdeněk Merta, Oldřich Kaiser, Iva Janžurová.

Fred Astaire, Sigmund Freude, Barbara Streisand, Petr Iljič Čajkovskij, Al Pacino, Cher, Jan Pavel II., Jack Nicholson, Bob Dylan, Marie Terezie, Vladimír Iljič Lenin, William Shakespeare, Honoré de Balzac, Karl Marx, Enrique Iglesias, Andre Agassi, Pierce Brosnan, Michelle Pfeiffer, George Clooney.

Barva: růžová, červená, zářivá zelená

Květiny: lilie, hyacint, růže, květ broskvoně

Příznivý den: středa

Kov: měď

Vůně: růže, lesní borovice

Zvíře: býk, tuleň

Znamení pro Býka: Rak, Panna , Kozoroh,  ryby

Kameny: smaragd, safír, tyrkys
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)