- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Kozoroh 22.12. – 20.1.

Charakter Kozoroha
Do vínku vám byla dána vytrvalost, houževnatost a ctižádost. Jste disciplinovaní a je na vás spolehnutí. Jste velice praktičtí a pohotoví. Jste vybaveni velkou ctižádostí, pevnou vůlí a upínáte se vždy na daleké cíle. Na své okolí můžete působit až neschopně, ale jste velmi houževnatí a jdete nekompromisně za svým cílem. Máte silnou víru ve vlastní schopnosti. Jste trpěliví, umíte vyčkávat a potom zvítězit.

Neradi riskujete, jste obezřetní, opatrní a nikdy nic neberete na lehkou váhu. Vaším klíčem k tomu, jak dosáhnout úspěchu, je plánování. Někdy se může zdát, že ve vašem konání chybí radost, spontánnost, fantazie a pružnost. Jste velmi dobří stratégové, chcete vnést strukturu a systém do všech aspektů svého života.

Často míváte pocit méněcennosti, jste přecitlivělí, ostýchaví, také berete život příliš vážně a chybí vám smysl pro humor. Máte velice kritický pohled na svět a vážný postoj k životu. Nesnášíte lehkomyslnost, s hrůzou pohlížíte do budoucnoti, míváte sklon k melancholii a malomyslnosti. Jestliže nepodlehnete temným myšlenkám, překonáte deprese a potlačíte záporné postoje, mnohem snadněji překonáte svoje problémy a bude se vám dařit lépe.

Svou práci a peníze berete velice vážně a toužíte po materiálním úspěchu. Je pro vás důležitá image naprosté spolehlivosti a výkonnosti. Touha po materiálním zabezpečení u vás vyvolává obavy a strach, abyste úkoly s tím spojené opravdu zvládli. Máte rádi peníze, jste lakotní a svůj majetek raději zničíte, než byste o něj měli přijít.

Známí Kozorozi: 
Eliška Přemyslovna, Josef Suk, Jiří Hanzelka, Karel Čapek, Milada Horáková, Jan Opletal, Vladimír Mlynář.

Benjamin Franklin, Louis Pasteur, James Watt, Jack London, Mao Tse-tung, Heinrich Schliemann, Marlene Dietrich, David Bowie, Gerard Depardieu, Michael Schumacher, Kevin Costner, Mel Gibson.

Barva: žlutá, hnědá, modrá, Ččrná

Květiny: gardénie, kopretina, fialka, narcis

Příznivý den: pondělí

Kov: olovo

Vůně: šeříková

Zvíře: krokodýl, ovce

Znamení pro Kozoroha: Býk, Panna, Štír, Kozoroh, Ryby

Kameny: jantar, onyx, safír, růženín
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)