- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Lev 23.7. – 23.8.

Charakter Lva
Lev má královský a heroický charakter, se silnou vntřní potřebou neustále někoho překonávat. Jste plni energie, nadšení a touhy po osobním úspěchu a jste závislí na pochvale od jiných. Jste nadmíru spokojeni, když se o vás mluví a vše se točí kolem vás, máte zalíbení v přepychu, vyjímečnosti a prvotřídnosti. Máte přirozenou schopnost získat si autoritu. Bytostně toužíte po tom být někdo, chcete něco znamenat a být uznávaný.

Máte velké a laskavé, i když egoistické srdce. Nechybí vám sebevědomí, hrdost, nesnášíte malichernost a průměrnost. Odmítáte nízkost, podlost a lži. Za všech okolností dáváte přednost otevřenému a čestnému jednání před lživými a zamlžujícími vysvětleními, a to i tehdy, vyplynou-li z toho pro vás špatné důsledky. Nikdy neskloníte svoji hrdou hlavu, nikdy a před ničím, nikdy nepřijdete pro radu nebo vypůjčit si peníze.

Máte odvahu rozhodovat a na svých rozhodnutích trvat. Učiníte vše, abyste vždy a ve všem mohli mít poslední slovo. Máte vysoké cíle, milujete bohatství a zpravidla hodně vyděláváte. Nebojíte se nebezpečí, tajemství vaší síly je víra a pravda. Neexistují pro vás kompromisy, věci a lidé okolo vás jsou černé nebo bílé.

K největším záporům vašeho charakteru patří ješitnost, pýcha, tvrdohlavost, marnivost a přehlíživá nevšímavost. Přecházíte svoje vlastní chyby a děláte to s takovou přirozeností, že o nich sami většinou ani nevíte. Ve vypjatých situacích jednáte prudce a zuřivě. Vaše vztahy jsou velmi romantické, i když v nich nechybí silný pocit vlastnictví a žárlivost.

Známí Lvi: 
Jan Lucemburský, Alfons Mucha, Rudolf Slánský, Emma Srncová, Kamil Lhoták, Jan Palach.

Napoleon Bonaparte, Bennito Mussoliny, Fidel Castro, Jásir Arafat, Alfred Hitchcock, Henry Ford, George Bernard Show, Dustin Hoffman, Jennifer Lopez, Robert De Niro, Sandra Bullock, Madonna, Arnold Schwarzenegger.

Barva: žlutá, oranžová, jantarová - barvy slunečních paprsků

Květiny: slunečnice, citlivka

Příznivý den: středa

Kov: zlato

Vůně: hruška, pomeranč, kadidlo

Znamení pro Lva: Blíženci, Lev, Váhy, Střelec

Kameny: rubín, diamant

(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)