- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Panna: 24.8. – 22.9.

Charakter Panny
Panna symbolizuje zralost a čistotu. Vaše znamení představuje sebeanylýzu, sebekázeň, úzkostlivou přesnost, uzavřenost a zdrženlivost. Řídíte se principem vnitřního pořádku a udivujete svou vnější nepořádností. Jste čestní, spolehliví, praktičtí a přesní se smyslem pro detail.

Vždy a ve všem máte rádi dokonalost, nesnášíte zahálku a lenost, často jednáte pedantsky.n Toužíte po sebevyjádření, ale jste skromní, pečliví a zdrženliví. Máte problémy prosadit své zájmy, ale jednáte vždy spolehlivě. Neznamená to však, že nejste ctižádostiví, ale vaše taktika je opatrnější, protože moc dobře víte, co je to dosažitelný cíl.

Jste materialisticky založení, díváte se na život z hlediska rozumu a orientujete se na informace, které jsou praktické, realistické a zhodnotitelné. Neboť často propadáte rutině, ztrácíte tak ze svého života kouzlo. Více než city se řídíte rozumem a jednáte metodicky.

Nejste idealisté a velké iluze si neděláte ani o lidech okolo vás. Působíte dojmem, jako by vás něco trápilo, jste opatrní, plaší a namyšlení. Zdání však klame, máte výborný smysl pro humor, laskavé srdce a vnitřní sílu. Své vyjádření nacházíte ve službě a právě proto jste často ovládáni a manipulováni, vaše dobromyslnost je zneužívána.

Známé Panny: 
Fridrich Falcký, Vladimír Holan, Jan Masaryk, Max Švabinský, Václav Kopecký, Lída Baarová, Antonín Dvořák.

Ludvík XIV, Ludvík XVI, Alžběta I, Anna Rakouská, Ingrid Bergmann, Johann Wolfgang Goethe, Guillaume Apolinaire, Agatha Christie, Sean Connery, Greta Garbo, Maria Montessori, Sofia Loren, Maurizio Costanzo, Cameron Diaz, Richard Gere, Claudia Schiffer, Michael Jackson.

Barva: Bílá, Žlutá, Zelená, Tmavě fialová

Květiny: hyacint, sporýš

Příznivý den: pondělí

Kov: rtuť

Vůně: tabák

Zvíře: pes, vlaštovka

Znamení pro Pannu: Býk, Rak, Kozoroh, Vodnář

Kameny: safír, smaragd, topas

(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)