- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

RAK 22.6. – 22.7.

Charakter Raka
Pod krunýřem Raka se symbilicky skrývá citlivý, jemný a lehce zranitelný člověk. Rak je také symbolem nebeské síly duše, která touží po domově. Miluje své rodné město, svůj domov a svou rosinu. Máte silně vyvinutý mateřský pud, muži i ženy, s láskou opatrujete a chráníte své děti.

Vaše potřeba pocitu bezpečí je téměř pověstná. Dokážete projevit neuvěřitelnou odvahu, pokud vám nebo milovanému člověku hrozí nebezpečí. Potřebujete sympatie lidí, se kterými se stýkáte, obtížně však snášíte kritiku svého jednání. Ranit vás není vůbec těžké. Máte sklon dlouho a hluboce přemýšlet nad chybami, kterých jste se dopustili, místo abyste neúspěch setřásli a chopili se ihned další příležitosti. Velmi se obáváte ztáty jistoty, jste lehce zranitelní, emoce jsou pro vás nutnou potravou.

Jste citliví a jemní, mírní až plaší, laskaví a romantičtí. Žijete podle vlastních pocitů, objeví-li se nějaká nepříjemná věc, okamžitě se stahujete do vlastního světa fantazie. Někdy to zachází až tak daleko, že se uzavřete do sebe a vyhledáváte samotu. Vaší povaze neschází cílevědomost, ale postupujete pomalu. Jste vnímaví a dovedete předpovědět, co se má stát či co mají na mysli ostatní lidé. Intuitivně vycíte, co je povrchní a co vychází z vnitřní podstaty. Navíc máte velký smysl pro odpovědnost.

Jste ostýchaví a bojíte se odmítnutí, teprve tehdy, pokud opravdu máte jistotu, odhalíte své vnitřní já. Býváte sentimentální, často se utápíte ve vzpomínkách. Máte náklonnost ke starým zvklostem, starožitnostem a kuriozitám, ke všemu, co připomíná minulost. Vaše nálady se snadno mění, citlivě reagujete na nálady svého okolí a podléháte momentální atmosféře.

Známí Raci:
Ludvík Jagellonský, František Křižík, Ota Pavel, Jiří Slíva, Emil Hácha, Vladislav Vančura, František Plánička, Helena Fibingerová.

Rudolf II. Habsburský, Ernest Hemingway, George Sand, Erich Maria Remarque, Louis Armstrong, Lady Diana, Tom Hanks, Robin Williams, Pamela Anderson, Tom Cruise, Harrison Ford, Meryl Streep.

Barva: bílá, lila, levandulová, stříbrná, šedá

Květiny: lilie, jasmín, gardénie

Příznivý den: pondělí

Kov: stříbro

Vůně: máta, šeřík


Znamení pro Raka: Býk, Rak, Panna, Štír, Ryby

Kameny: perla, smaragd, opál

(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)