- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Ryby 20.2. – 20.3.

Charakter Ryb
Ryba je tvor žijící pod hladinou a lidé narození pod tímto znamením se myšlenkami pohybují v hloubkách, neexistují pro vás hranice, neznáte v ničem míru, protože nedokážete ohraničit a rozlišovat. Kloužete mezi prsty těch, kteří se vás snaží uchopit. Prohry, neúspěchy a nepřízeň osudu přijímáte s odevzdaností, mohlo by se zdát, jako byste vše předem očekávaly.

Jste zranitelní, silně prociťujete každou minutu svého života, rychle přijímáte podněty z okolí a jste v jistém smyslu nejbezbrannější lidé. Jste nevyléčitelní romantikové nejen ve věcech lásky, ale i v životě. Jste schopni nejhlubších citů a největšího spolucítění. I když jste velmi citliví, jste také hodně nedbalí a některé vaše způsoby mohou okolí doslova šokovat. Často žijete ve svém světě, do kterého lze velmi těžce proniknout a mnozí vám jen těžko porozumí. Jste doma všude a současně nikde.

Vaším hlavním povahovým rysem je strach ze života, který vás nikdy tak docela neopouští. Vaše nejvtší obava plyne z izolace, ze samoty, mnohokrát máte pocit, že jste opuštění a osamělí. Vaší tajnou zbraní je humor, často se stává, že falešnou veselostí zakrýváte slzy. K vaším typickým vlastnostem patří jemnost, citlivost, dobrosrdečnost, trpělivost, chápavost, schopnost s citem vnímat ostatní lidi, ale také nerozhodnost a nepraktičnost. Jste přecitlivělí, nedůslední, ale okouzlující a chápaví. Máte skromnou, poddajnou a nesobeckou povahu, ale bohužel čím jste poctivější, tím více pochybujete o svých schopnostech a stojíte stranou.

Snadno podléháte sugesci, vyhýbáte se problémům a utíkáte před překážkami. Rádi se necháváte unášet proudem bez ohledu na to, kam vás zanese, třeba i k alkoholu a drogám, kde hledáte falešnou jistotu. Pokud budete mít silný motiv nebo vedle sebe silnou osobnost, ochránce, tak máte vyhráno. I když si to sami neuvědomujete, jste vybaveni šestým smyslem.

Známé Ryby: 
Karolína Světlá, Bedřich Smetana, Nataša Golová, Jiří Menzel, Otakar Vávra, Peter Dvorský, Jan Kodeš, Ivan Lendl.

Gianni Agnelli, Sharon Stone, Elisabeth Taylor, Lucio Dalla, Cindy Crawford, Johan Sebastian Bach, Anna Magnani, Liza Minnelli, Alessandro Manzoni, Bruce Willis, Ornella Muti, Juliette Binoche, George Harrison.

Barva: purpurová, šedá, modrá

Květiny: Iris, Kamélie, Jasmín

Příznivý den: pátek

Kov: železo

Vůně: kadidlo

Zvíře: slon, delfín, pes

Znamení pro Ryby: Beran, Rak, Býk, Štír, Kozoroh

Kameny: korál, tyrkys, akvamarín
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)