- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Štír 23.10. – 22.11.

Charakter Štíra
Štíři jsou velmi všímaví, bystří, vše pozorně sledují , před jejich zrakem se sotva něco schová. Málokdy se u vás dá odhadnout, jak budete reagovat. Neumíte být nenápadní a nikdy vás nikdo nepřehlédne. Na ostatní působíte jako magnet, dokážete přitahovat různé lidi a různé situace, zanecháváte za sebou vždy viditelnou stopu. Jste nevypočitatelní, tvrdošíjní, neradi opouštíte svůj názor, jste uzavření a těžko přístupní. Často stojíte sami proti okolí, vášnivě a ohnivě umíte bojovat proti svým nedostatkům a slabostem, neboť chcete být vždy dokonalí.

K vaším negativním vlastnostem patří žálivost, přecitlivělost a mstivost. Celý život jste poznamenáni hlubokými city, velkou vášnivostí a tajemstvím. Máte silnou vůli, jakmile si něco usmyslíte, nic vás nezastaví. Jste vytrvalí, eneričtí a jste schopni obstát ve složitých situacích. V překonávání překážek jste vytrvalí.

Máte bystrého a předvídavého ducha, jste velmi prozíraví. Když se cítíte dotčeni, vykonáte svou pomstu jemně, ale důkladně. Stejně se zastanete svých přátel a lidí, které máte rádi. K partnerskému šěstí potřebujete silné emotivní zážitky a od lásky máte kousek k nenávisti.

Jste energičtí, impulzivní, máte sklon k bojovnosti i násilí. Máte silnou vůli, chcete být průkopníky a vždy první. Pro pocit seberealizace potřebujete podnětné a náročné zaměstnání. Velmi špatně snášíte autoritu, jste věční buřiči a bytostní individualisté.

Známí Štíři: 
Karl Havlíček Borovský, Mikoláš Aleš, Josef Václav Sládek, Emil Škoda, Jan Zrzavý, Karel Zeman, Pavel Tigrid.

François Voltaire, Pablo Picasso, Indira Gandhi, Georges Danton, Eros Ramazzotti, Julia Roberts, Boris Becker, Barbara Becker, Leonardo Di Caprio, Meg Ryan, Demi Moore.

Barva: černá, okrová, fialkově modrá

Květiny: orchidej, gardénie, jiřina

Příznivý den: čtvrtek

Kov: litina, platina

Vůně: skořice

Zvíře: krtek, had

Znamení pro Štíra: Rak, Kozoroh

Kameny: korál, rubín, topas
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)