- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Střelec 23.11. – 21.12.

Charakter Střelce
Hrot šípu Střelce je nasměrován do středu Vesmíru, stejně tak i lidé narozeni v tomto znamení směřují k vyšším cílům a jsou hloubaví. Máte upřímnou a otevřenou povahu, co si myslíte, obyčejně říkáte. Vaše upřimnost a otevřenost je pro okolí bolestná, neboť každému řeknete svůj názor. Není v tom zlý úmysl nebo bezohlednost, spíše vaše bezmyšlenkovost a netaktnost.

Jste nadšenci života, hledíte stále vpřed a nenecháte se nikým a ničím omezovat. Svobodu rozhodování preferujete nade vše. Je pro vás charakteristické, že se snažíte stát oběma nohama v současnosti. Plány do budoucna sice máte, ale málokdy je plníte. Dovedete neúnavně pracovat, jste velice podnikaví a se sebedůvěrou se pouštíte do jakéhokoliv projektu.

Jste vybaveni přirozenou intuicí, téměř spolehlivě vycítíte, když se něco nemůže podařit. V návalu nadšení snadno přehlédnete nově vzniklé problémy a to vám přináší nemalé těžkosti. Jen opravdu silní Střelci dokáží dotahovat projekty do konce. Navenek působíte velice vyrovnaně, jako by jste žádné problémy neměli. Umíte je totiž velmi dobře maskovat, lépe umíte pomoci druhým než sami sobě. Jste člověk, který k sobě přitahuje skvělé přátele, ale umíte si i nadělat spoustu nepřátel.

Vaše touha po nezávislosti a volnosti vás přivádí k cestování, neustále potřebujete nové dojmy a zážitky. Pokud to jako rodič malého Střelce nebudete respektovat, očekávejte velké výchovné problémy. Mezi vámi jsou často nábožensky nebo filozoficky založení jedinci.

Známí Střeleci: 
Jan Evangelista Purkyně, Jaroslav Heyrovský, Alexander Dubček, Vlastimil Brodský, Bohuslav Martinů, Marek Eben, Miloš Forman.

Mark Twain, Winston Churchill, Walt Disney, Friedrich Schiller, Ludwig Van Beethoven, Marie Stuartovna, Tycho de Brahe, Nostradamus, Papež Jan XXIII, Steven Spielberg, Brat Pitt, Kim Basinger, Britney Spears, Tina Turner.

Barva: hnědá, zelená, zlatá, bronzově hnědá, rezavá, olivová

Květiny: karafiát, kopretina, kosatec

Příznivý den: pátek

Kov: železo

Vůně: mošus, fialka

Zvíře: páv, labuť, jelen, kůň

Znamení pro Střelce: Beran, Lev, Váhy, Vodnář

Kameny: lazurit, tyrkys, safír
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)