- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Váhy 23.9. – 22.10.

Charakter Vah
Znamení je symbolizováno dvěma miskami a závažím, které představují rovnováhu a spravedlnost. Vašimi životními atributy je nalézat rovnováhu a odstraňovat váhavost. Balancujete mezi dobrým a zlým, krásou a hrubostí, pracovitostí a leností, rozkvětem a úpadkem, váš zdravý optimismus se může náhle změnit v depresi.

Milujete pořádek, soulad a spravedlnost. Toužíte po dokonalosti, jste největší perfekcionista zvěrokruhu. Máte pevný charakter, přizpůsobivost, mírumilovnost, smysl pro takt a diplomacii. Máte velmi dobré pozorovací schopnosti, vaším vnitřím cílem je všestranně se zalíbit, těžko se vám říká ne.

Máte problémy s rozhodováním, potřebujete čas k přemýšlení, nemáte rádi, když vás někdo do něčeho popohání. Chybí vám dobyvačná odvaha, průbojnost a větší touha po vítězství. Snadno se necháte odradit. Jste plni protikladů, často si protiřečíte. Chcete se usadit, mít zázemí a domov, ale také toužíte po dobrodružství. Stále u vás dochází ke konfliktům mezi vaším idealismem a nedokonalostí.

Máte panický strach z toho, že budete neoblíbeni, že bude vámi pohrdáno, nanávidíte hádky, děsí vás předsudky, nedbalost a nespravedlivá obvinění. Máte vysoký smysl pro partnerské vztahy a manželství, potřebujete mít po boku blízkého člověka, který vás miluje. Máte vyrazné estetické cítění, jasný analytický rozum, vybraný vkus, vrozený šarm a zájem o umění.

Známé Váhy: 
Petr Vok, Jaroslav Seifert, Jaroslav Ježek, Václav Havel, Miloš Zeman, Vladimír Menšík, Jana Novotná, Zuzana Bydžovská, Ladislav Pešek, Jiří Suchý, Ilona Csáková, Ivana Chýlková.

Giuseppe Verdi, Alfred Nobel, Oscar Wilde, Mahatma Gandhi, Friedrich Nietzsche, John Lennon, Brigitte Bardot, Margaret Tchatcher, Luciano Pavarotti, Catherine Zeta-Jones, Mika Häkkinen, Gwyneth Paltrow, Michael Douglas, Sarah Ferguson.

Barva: modrá, růžová, bílá, žlutá

Květiny: narcis, růže, lilie, gardénie

Příznivý den: středa

Kov: měď

Vůně: mošus, tabák, santal

Zvíře: Hrdlička, Pěnkava

Znamení pro Váhy: Blíženci, Lev, Váhy, Střelec, Vodnář

Kameny: diamant, korál, jaspis, safír
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)