- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

Vodnář 21.1. – 19.2.

Charakter Vodnáře
Vodnář je vzdušné znamení a vzduch vždy znamená emancipaci, vymanění se z tlaků a poroby. Od vás pocházejí nejvznešenější ideály humanismu. Neoplýváte příliš trpělivostí a přizpůsobivostí. Jste velmi proměnliví a všestraní, patříte k lidem, kteří mají hlubokou a komlikovanou povahu. Jste velcí individualisté, velmi milujete svobodu a nezávislost, hrozí vám však, že sklouznete do extrémů.

Toužíte, aby vás všichni chápali jako jedinečné a zvláštní osobnosti. Na svou osobní jedinečnost jste pyšní. V myšlení předbíháte dobu, když je většina zaneprázdněna přítomností, vy už myslíte na budoucnost. Jste výstřední a nepřístupní. Dokážete se nadchnout vším novým, zajímavým a originálním.

Rádi měníte svět, ale méně rádi měníte sebe. Máte pevnou vůli, jste houževnatí, ale stereotyp vás zabíjí. Nemáte předsudky a zastáváte pokrokové a demokratické názory. Nevměšujete se do záležitostí druhých a nemáte rádi, když se někdo vměšuje do vašich privátních věcí. Vyhýbáte se konfliktům, neboť jste osobou s klidnou povahou.

Obáváte se zranění, chudoby, stárnutí. Neradi se pčizpůsobujete a jako by jste se toulali ve vyšších svérách. I když jste většinou lidé vlídní, laskaví a milí se šlechetným srdcem, dovedete své své okolí šokovat zcela nekonvenčním jednáním. Jste směsice vlídnosti, laskavosti a praktičnosti nebo zase chladu a výstřední nestability. Neexistuje pro vás střední cesta.

Známí Vodnáři: 
Ladislav Pohrobek, Josef Kajetán Tyl, Jindřich Šimon Baar, Jan Werich, Zdeněk Nejedlý, Ladislav Mňačko, Jiří Šlitr, Josef Lux, Ivan Mládek, Jiří Lábus.

Thomas Edison, Galileo Galilei, Wolfang Amadeus Mozart, Jules Verne, Robbie Williams, Paul Newman, Jennifer Aniston, Cindy Crawford, Phil Collins, Jeanne Moreau, John Travolta.

Barva: Zelená, azurová, blankytně modrá, černá

Květiny: azalka, hortenzie, vlčí mák

Příznivý den: čtvrtek

Kov: olovo

Vůně: konvalinka, karafiát

Zvíře: sova, havran, úhoř

Znamení pro Vodnáře: Blíženci, Beran, Panna, Váhy, Střelec

Kameny: jantar, onyx, zirkon
(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)