- Kdo jsem?
- Proc zverokruh?
- Vzduch
- Voda
- Ohen
- Zeme
- Beran
- Býk
- Blíženci
- Rak
- Lev
- Panna
- Váhy
- Štír
- Strelec
- Kozoroh
- Vodnár
- Texty
- Obrázky

ZEMĚ

Nositelé Země jsou vnímavé, pracovité, materiálně založené typy, které spojuje praktičnost, výkonnost, "zdravý rozum", důslednost, spolehlivost, ale také velká záliba v penězích. Nejvíce je uspokojuje, když dělají něco užitečného.

Tito lidé potřebují materiální a citovou jistotu, a aby ji dosáhli, vydrží hodně. Jejich dominantní funkcí je smyslové vnímání a nejméně vyvinutou funkcí je intuice. Jsou to realisté a přijímají pouze to, co mohou vidět, slyšet, čeho se mohou dotknout nebo co se dá doložit průkaznými fakty.

Velkým nebezpečím pro zemitá znamení je sklon k negování a potlačování té části své bytosti, která je obdařena fantazií a nevázaností. Největší necností Býka je dogmatismus a názorová omezenost, Panna se ztrácí ve změti podrobných zbytečných detailů a nedokáže pochopit, v čem je jádro věci, Kozoroh se chová tak, aby dosáhl svého uspokojení a společenského postavení, aniž by obětoval cokoli ze sebe samotného. Pokud najdou toho pravého partnera, bývají svědomitými opatrovateli těch, které milují.

(c) 2012
 Adéla Englová (englovka@centrum.cz)